Zásobníky na stlačený zemný plyn

Zásobníky znižujú počet štartov kompresora

Vysokotlakové zásobníky sú určené pre zvýšenie špičkovej kapacity plniacich staníc. Znižujú počet štartov kompresora pri plnení zariadenia. Každý štart znamená pre kompresor zvýšenú námahu a skracuje jeho životnosť. Inštaláciou zásobníka sa tomuto nežiadúcemu javu dá zabrániť. Kompresor v konečnom dôsledku beží rovnako dlho ako bez zásobníka, ale štartuje menej často. V prípade krátkodobej odstávky kompresora, vie zásobník vykriť nakrátko dopyt po CNG a zákazník tento výpadok nepostrehne.

Zásobníky na CNG skracujú dobu plnenia vozidla

Nie každý kompresor dokáže naplniť vozidlo za rovnako krátky čas. Obzvlášť domáce plničky na CNG s kapacitou do 20 m3/h plnia vozidlo aj niekoľko hodín. Zásobník na CNG uskladňuje zemný plyn v takom objeme a tlaku, že dokáže takmer doplna naplniť nádrž vozidla v čase niekoľkých minút. Zo svojim vozidlom nemusíte čakať kým vám ho naplní kompresor. Ušetríte tak svoj čas a kompresor doplní zásobník do plnej kapacity v čase, keď nie je potrebné tankovanie. Máte tak vozidlo plne natankované ihneď k dispozícii.

Viac sekcií, ešte vyššia rýchlosť plnenia

Čím má zásobník viac sekcií, tým sa vozidlo naplní rýchlejšie a zvyšuje sa aj jeho efektivita využitia. Zásobník s vyšším počtom sekcií, dokáže naplniť viac vozidiel ako zásobník len s jednou sekciou.

Zásobníky sú modulárne a podľa požiadaviek zákazníkov

Vyhotovujeme naše zásobníky tak, aby boli modulárne. To znamená, že niekoľko zásobníkov sa dá poprepájať, čím sa zvyšuje kapacita plniacej stanice. Na želanie zákazníka vieme upraviť konštrukciu aj povrchovú úpravu.

Naši partneri